אודות המגזין חיים אחרים

"בחיים אחרים המחודש נתמקד מדי גיליון בנושא אחר שמניע את גלגלי המציאות שלנו, נבקש לקלף אותו מקליפותיו ולהבין את מורכבותו ואת השפעתו הגלויה והנסתרת על חיינו. נבקש גם לבחון איך טובתנו האישית יכולה להסתנכרן עם הטוב הכולל ואיך אפשר שההווה שלנו ייקח בחשבון גם את העתיד, את הדורות הבאים. אמנם מצב הדברים נכון לעכשיו נראה קצת חסר מוצא, אבל אולי דווקא זה הרגע לגייס תמימות מפוכחת ולפעול למען האדם והעולם, כי אין לנו עולם אחר."

חוה רימון, עורכת מגזין חיים אחרים

המגזין האלטרנטיבי הישראלי

"חיים אחרים" נוסד בשנת 1996 במטרה לתת במה מכובדת למחשבה רוחנית אשר באותם שנים החלה להיות פופולאריות בישראל. היוזמה להקמת העיתון הייתה של המו"ל אברי רביב, אליו הצטרפה חוה רימון שערכה את המגזין עד שנת 2004, אז החליף אותה סגנה אילי בר, שערך את העיתון עד שנת 2008.

בשנת 2008 נקנה העיתון על ידי קבוצת SBC אשר הוציאה לאור את המתחרה "דרך האושר", ועורכת "דרך האושר", מיכל בן דוד, הפכה לעורכת המגזין. ב-2009 מוזגה קבוצת SBC לתוך מוטו תקשורת, ודפנה רובינסון החליפה את בן דוד בתפקיד העורכת. ב-2013 עברה הבעלות על המגזין לידי תכלת תקשורת.

בחודשים אפריל 2019 – מרץ 2020 יצא לאור המגזין במהדורה מחודשת על ידי קבוצת אדם עולם בעריכתה האיכותית של חוה רימון.

מגזין חיים אחרים הינו ירחון מוביל לכל מי שרואה ערך בתרבות ורוח, לכל מי שמחפש בעיתונות קריאה מעשירה מעבר למישור היומיומי. כתב העת מבקש להעלות על סדר היום של העידן המודרני גם את חיי הרוח שלנו, להיות מקום שבו אפשר לעצור ולחשוב, ולעודד את הקוראים לפתח את עולמם הפנימי. המגזין ממחיש שלכל אחד מאיתנו יכולים להיות חיים אחרים, ללא קשר לתעסוקה, לסגנון לבוש ולתרבות פנאי מועדפת – התנאי היחיד הוא חיים.

בהיותו המגזין האלטרנטיבי היחיד בישראל, חיים אחרים מבקש להציע אפשרות חיים אחרת שלוקחת בחשבון את רווחתנו בהווה מחד גיסא ואת המחויבות והאחריות שיש לנו כלפי העתיד מאידך גיסא. בתקופה שבה המציאות, כפי שהיא משתקפת בכלי התקשורת (או מוסתרת על ידם), עשויה להשרות תחושת ייאוש ולרפות את ידינו, חיים אחרים שואף להציע לקוראיו מבט מפוכח אך אופטימי ומעניק תקווה, ואף לעורר השראה לפעולה למען האדם והעולם.

עבור גלגולו החדש כתב העת גייס לשורותיו עיתונאים וכותבים מוכשרים בהם ירדן בר כוכבא, אדמיאל קוסמן, ד"ר תומר פרסיקו, צילה זן-בר צור, אלחנן ניר, אורי מאיר צ'יזיק, סבינה מסג ועוד. מדי חודש ייבחר נושא אחד שנוגע לחיינו כדי להוביל את המגזין על כתבותיו ומדוריו, אשר יאירו עליו מנקודות מבט שונות, יציעו תובנות ויעוררו שאלות. בין המדורים החדשים: "דלתות מסתובבות" בו אישים משרטטים תסריט חיים אלטרנטיבי, מדור האנטי-צרכנות "לא צריך", ביקורת חדשות מנקודת מבט של רוח ומחשבה, ועוד.

הכירו אותנו

מערכת מגזין חיים אחרים

חוה רימון – עורכת ראשית

ניצן פמיני – סגנית עורכת ומפיקה

דותן מורנו – עורך גרפי

נועם שרון – מו"ל

בין הכותבים

אורי מאיר צ'יזיק

ורדית פברן

שמחים שחזרת!

דילוג לתוכן