הצהרת נגישות

הוצאת אדם עולם (מו"ל חיים אחרים המחודש) רואה חשיבות רבה בהנגשת המידע והשירותים באתר חיים אחרים. לשם כך מושקעים מאמצים ומשאבים בהנגשת האתר כך שיהיה זמין, נוח וידידותי לשימוש עבור כלל האוכלוסייה וכן עבור אנשים עם מוגבלות.
הוצאת אדם עולם פועלת בהתאם להנחיות הנגישות הקבועות בתקן ישראלי רשמי מספר 5568 שעניינו "קווים מנחים – לנגישות תכנים באינטרנט" לרמה AA (להלן – תקן הנגישות).

תקן זה מתבסס על מסמך הקווים המנחים של הארגון הבינלאומי העוסק בתקינה ברשת – Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0.

להערות והצעות, או אם מצאתם אזורים לא תקינים או שאינם עונים על דרישות הנגישות, אנא פנו אלינו ונתקנם בהתאם.

עמידה בתקנות

  1. כל העמודים באתר זה כתובים בקוד תקין HTML5. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של טכנלוגיות מסייעות בהם משתמשים אנשים עם מוגבלות (כגון קוראי-מסך לשימושם של עיוורים).
  2. האתר עוצב בצבעים ניגודיים המאפשרים שימוש מיטבי לכבדי ראייה ועוורי צבעים.
  3. התוכן באתר סמנטי. מכיל כותרות, טבלאות מידע, רשימות, פסקאות, קישורים תקניים, פקדים לטפסים ותיאורי תמונות אם הן בעלות משמעות.
  4. הטפסים באתר נגישים לקוראי מסך ומשתמשי מקלדת.

התצוגה באתר

  • באתר קיים תפריט נגישות המאפשר מספר שיפורי נגישות בתצוגת האתר. תפריט הנגישות מופיע בצד שמאל של המסך, וניתן להגיע אליו גם בלחיצה על Tab שלוש פעמים.
  • ניתן לשנות את גודל הטקסטים באתר באמצעות שימוש במקלדת CTRL +.
  • הגדלת הטקסט ב-200% תציג את האתר כפי שמוצג במכשירי מובייל – זאת לשם תצוגה מיטבית של התוכן.
  • האתר מותאם לצפייה במכשירים ניידים (רספונסיבי)
  • הפונטים באתר הנם סן-סריפיים (sans serifs) – כלומר אינם מכילים קצוות המפריעים לרצף הקריאה.
  • ניתן לגלוש באתר ללא CSS ולקבל תוצאה ראויה.

ניווט באמצעות מקלדת – על ידי לחיצה על כפתור ה-Tab ניתן לעבור בין קישור לקישור. על ידי לחיצה על Tab + Shift ניתן לחזור לקישור קודם. לחיצה על Enter תפתח את הקישור הנבחר.

תפעול באמצעות מקשי קיצור של תוכנות קריאת מסך – במידה והנכם משתמשים בתוכנת קריאת מסך תוכלו לנווט בין כותרות הדפים בהתאם להגדרות מקשי קיצור הדרך של התוכנה.

בברכה,
צוות אתר חיים אחרים המחודש, הוצאת אדם עולם

שמחים שחזרת!

דילוג לתוכן